A Szent László Király templom külső felújítása

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma
Kezelő szerv: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Lebonyolító: Szent László Király Plébánia

A templomtető felújításának köszönhetően a már régóta esedékes felújítási munkálatok valósulhattak meg.
A tetőszerkezet állapotának helyreállítása kiemelkedő jelentőségű volt a plébánia mindennapi működését tekintve. A munkálatokat előzetes állapotfelmérések előztek meg, annak érdekében, hogy a tető állapotának vonatkozásában a legsürgetőbb feladatokat, javításokat végeztük el.

Tetőfedés készítése új cseréppel:
- Bontások: cserépfedés, cserépléc, hófogórács bontása szakaszosan.
- Provizórium kiépítése.
- Ideiglenes járófelület készítése tetőtérben felfüggesztett könnyű munkaállványból pallóterítéssel.
- Ideiglenes ponyvatakarás készítése szakaszosan kibontott cserépfedés helyén.
- Fa fedélszék átvizsgálása, (előirányzatként 3 m3 faanyagot költségeltünk szarufák- szelemenek, cseréjére, bárdolására).
- Új cseréplécezés hornyolt cserépfedés alá.
- Cserépfedés készítése.
- Gerincfedés készítése.
- Hófogórács visszaépítése 20%-os anyagpótlással.
- Építési törmelék konténerbe rakása, elszállítása lerakóhelyre.
- Cseréplift költségelése anyagmozgatáshoz.

Torony felújítása:
- Torony tetőszerkezet átvizsgálása, előirányzatként 3 m3 faanyagot irányoztuk elő szelemenek, szarufák cseréjére.